KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12826139
*
nr 1282 6139
Carl Abraham Rothstén
(1826-1877)
Oljemålning, Carl Abraham Rothstén (1826-1877), Landskap med fors, Monogramsignerad CAR. Olja på duk, 29x40 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 oktober 2019
kl 20:31:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/10 14:26:15
1
1.000 kr
21/10 17:59:08
1
Vinnande bud
21/10 20:25:31
2
1.100 kr
21/10 20:25:31
1
1.200 kr (Budbetjänt)
21/10 20:26:12
2
1.300 kr
21/10 20:26:12
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl abraham rothstén landskap med fors olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:23
-
9019 Oljemålning
Claes Caspersson (f. 1953), Sverige. Båt i skärgår..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:52
-
9143 Oljemålning
Einar Kihlman (1912-2001), Sverige. "Brösarp". Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:22
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:36
-
9131 Oljemålning
Elisabeth Ekwall, Blomstilleben med petunior. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:11
-
9130 Oljemålning
Elisabeth Ekwall. Signerad, daterad a tergo 2022, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:49
*
Carl Abraham Rothstén
Läs om budbetjänten
nr 1282 6139
Carl Abraham Rothstén
(1826-1877)
Oljemålning, Carl Abraham Rothstén (1826-1877), Landskap med fors, Monogramsignerad CAR. Olja på duk, 29x40 cm
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 oktober 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/10 14:26:15 | 1 | 1.000 kr |
21/10 17:59:08 | 1 | Vinnande bud |
21/10 20:25:31 | 2 | 1.100 kr |
21/10 20:25:31 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
21/10 20:26:12 | 2 | 1.300 kr |
21/10 20:26:12 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl abraham rothstén landskap med fors olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:23 -
9019 Oljemålning
Claes Caspersson (f. 1953), Sverige. Båt i skärgår..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:52 -
9143 Oljemålning
Einar Kihlman (1912-2001), Sverige. "Brösarp". Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:22
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:36 -
9131 Oljemålning
Elisabeth Ekwall, Blomstilleben med petunior. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:11 -
9130 Oljemålning
Elisabeth Ekwall. Signerad, daterad a tergo 2022, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:49